baza lektorów

Baza lektorów

Na chwilę obecną dysponujemy kilkuosobową bazą lektorów i lektorek, którzy także współpracują z tak dużymi markami jak Audioteka, EmpikGo czy Storytell.

Nasza baza lektorów – usługi lektorskie

Część lektorów i lektorek oferuje usługi lektorskie jako zajęcie po godzinach. Niektórzy zdobywają opierzenie, inni są już pełnoprawnymi, zawodowymi lektorami i aktorami. Dlatego koszt pracy i czas produkcji zależny jest od wybranego głosu. Jeśli jesteś ciekaw warsztatu naszych lektorów, po prostu przesłuchaj ich demo lub skontaktuj się z nami. Przygotujemy wersję demonstracyjną Twojego tekstu.

 

diana giurow

Diana Giurow

W liceum jej marzeniem było zostać piosenkarką jazzową. Śpiewa od dziecka; najpierw w kościele, potem piosenkę aktorską, jazz, klasycznie, białogłosowo.

Prowadziła scholę w rodzinnym Brańsku, z którą zdobywała liczne nagrody na festiwalach piosenki religijnej.

Dziś posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z głosem jako wokalistka i lektorka. Pracowała na antenie radia Białystok, zaczęła karierę jako MC i wokalistka udzielająca się w soundsystemach reggae, muzyki basowej i elektronicznej. Koncertowała w Polsce, Europie i Azji jako Mc Diana Levi z takimi artystami, jak Channel One, Aldubb, Jah Love, Tara Putra, Reggae Rajahs, Fleck, Jabbadub i Dreadzone.

Dobrze czuje się w reklamie oraz czytając audiobooki. Pracuje w zaciszu studia domowego, ale najbardziej lubi być w danym studio przy projekcie na miejscu.  Jako lektorka mikrofonowa pierwsze zlecenia komercyjne otrzymała w 2010 roku, a od 2015 nagrywa dla Audioteki, Empik Go, Virtualo, Wydawnictwa Helion, Storybox i Studia NPN.

Demo

sebastian bieniarz

Sebastian Bieniarz

Jakże to miło byłoby czarować głosem – taka myśl przychodziła do mojej głowy podczas słuchania m. in. nocnych audycji radiowych. Pasja do muzyki i technologii pokierowała mnie na studia związane z akustyką, a tam – jak to student – przecierałem nowe szlaki i trafiłem do radia. Na początku dotykałem suwaków i kleiłem słowa o muzyce, a potem nadeszła chwila, gdy udało się coś powiedzieć do mikrofonu. Czar radiowego studia sprawił, że głosem zacząłem interesować się na poważnie, a teraz używam go w pracy na co dzień.

Demo

Agata Krawczyk - lektorka

Agata Krawczyk

Dla niej głos ma kolor, a malowanie głosem to jej największa pasja. Dykcję i zdolności aktorskie od najmłodszych lat szlifowała na licznych konkursach recytatorskich oraz na amatorskich scenach teatralnych i kabaretowych. Nadal nieustannie doskonali swoje umiejętności na kursach i warsztatach lektorskich.

Dzięki skończonym studiom z filologii włoskiej czasem zdarzy jej się również nagrywać w języku włoskim.
Barwa jej głosu jest naturalna, ciepła, jasna. Jeśli trzeba – opiekuńcza, czasem zawadiacka, innym razem wkradnie się tam melancholia. Dobór kolorów do konkretnego zlecenia sprawia jej największą radość.

Świetnie czuje się w reklamie, uwielbia czytać książki, szczególnie te dla dzieci.

Demo

Wojciech Pyttel

Wojciech Pyttel Jr., ukrywający się często pod pseudonimem „Kameleon”. Pracę z głosem rozpoczął na zajęciach wokalnych pod okiem Marii Małki. W 2016 roku rozpoczął zajęcia w Studium Aktorskim Art-Play Doroty Pomykały – tam też został zachęcony do, wtedy tylko, zabawy z mikrofonem. Zanim jednak się za to zabrał – współpracował z teatrami Chorzowskiego Centrum Kultury oraz Agencją Artystyczną Prym-Art, a także wsiąkł w Śląskie jak i międzynarodowe środowisko improwizacji teatralnej. Od grudnia 2020r. prowadzi podcast audiobooko-podobny „Oczytany Kameleon”, w którym to czyta teksty autorów hobbystów, ale i nie tylko, z całej Polski. Szybko nawiązał także współpracę z Wydawnictem Bibliotekarium, gdzie radiu internetowym, można posłuchać jego nagrań. Uwielbia pracę z dźwiękiem – zarówno muzyczną jak i tekstową – wciąż szuka i stale stara się doskonalić swój warsztat lektorski. Najbardziej kocha zabawę jaką daje praca z mikrofonem i tworzenie, dzięki odpowiedniej narracji i dobraniu głosu, całych światów dających się wyłącznie usłyszeć.

Demo

Bartosz Martyna

Aktor, doktor sztuki, wykładowca akademicki. Absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.
Ma w portfolio 40 produkcji teatralnych (jako aktor, asystent reżysera, reżyser lub producent); przed kamerą w ponad 30 produkcjach (teatry telewizji, filmy, seriale, reklamy); blisko 300 produkcji jako aktor dubbingowy i lektor. Współpracował m.in. z: Teatrem Scena Prezentacje, Teatrem Dramatycznym w Warszawie, Nowym Teatrem w Warszawie, Warszawską Operą Kameralną, Theater der Künste (Zürich). Jako pedagog współpracuje z Akademią Teatralną w Warszawie i Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Współpracował także z Kolegium Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego. Laureat nagród i wyróżnień, stypendysta MKiDN (2020).
Pomysłodawca i twórca marki edukacyjnej „mówżesz!” oraz strony z poezją w formie audio – uslyszwiersz.pl.

Demo

Paweł Szreiber

Lektor z wieloletnim doświadczeniem w mediach ogólnopolskich. W swoim portfolio ma projekty dla takich marek jak: TVN, Harvard Business Review, Transperfect, InterVoiceOver, Onet czy vod.pl. Nagrywa audiobooki, użycza głosu do filmów, reklam, podcastów i prezentacji. Zanim skupił się na pracy lektorskiej, przez kilka lat prowadził codzienne programy w Radiu ZET. Rozpoznawalny, niski i ciepły timbre. Praca głosem to mój zawód i pasja, którą realizuję od kilkunastu lat.

Demo

Hubert Czarnocki

Od początku ciągnęło mnie do słowa pisanego i mówionego/czytanego. W dzieciństwie czytałem wiele książek, potem poszedłem na polonistykę. Jeśli chodzi o mówienie lub czytanie na głos, to przygoda zaczęła się od radia. Przez kilka lat prowadziłem swoją autorską audycję w lokalnym radiu w Warszawie. Potem przez pięć lat byłem prezenterem w innej lokalnej stacji. W międzyczasie nawiązałem współpracę z Polskim Radiem. Nagrywałem wypowiedzi i krótkie rozmowy dla Redakcji Programów Katolickich. Przez cały ten czas ćwiczyłem głos, chodziłem na warsztaty i lekcje indywidualne związane z emisją głosu. Lubię pracować głosem i wkładam w to swój cały talent. Nagrywam reklamy, filmy promocyjne, programy telewizyjne, audiobooki i powitania. Użyczałem głosu m.in dla Velvet, Tymbarku, Fokus TV, Motorpolu, Hestii, Fundacji Katarynka, telewizji EWTN, Muzeum na Wawelu, Red Carpet TV, Elis, Ewpolu, Kessel, Nowych Książek, Mapei czy Cisco Webex.

 

Demo

Marcin Sanakiewicz​

Rocznik 1980, urodzony w Krakowie.

Lektor radia i telewizji, pianista, doktor nauk społecznych, wieloletni dziennikarz Telewizji Polskiej. Od 1997 roku stale występuje w zróżnicowanych gatunkach i formatach medialnych. Jako Voice Over Artist często użycza głosu w spotach reklamowych wiodących marek na polskim rynku. Główny głos Telewizji Polskiej. Współpracował z wieloma stacjami radiowymi, w tym Audytorium 17, Jedynką i Trójką, rozgłośniami Grupy ZPR, RMF FM, Radiem ZET. Grał też w słuchowiskach radiowych w reżyserii Romany Bobrowskiej, Wojciecha Markiewicza, Ewy Ziembli, Marii Brzezińskiej oraz w dubbingu, w reżyserii Joanny Wizmur. Od wielu lat prowadzi autorsko doroczne Gale Polskich Nagród Filmowych ORŁY, wspólnie z Grażyną Torbicką czy Maciejem Stuhrem. Posiada przyznane dożywotnio: Kartę Mikrofonową Polskiego Radia oraz Kartę Ekranową Telewizji Polskiej. Nagrywa w swoim studiu.

Demo

Usługi lektorskie – nasza baza głosów

Usługi lektorskie oferowane przez nasze studio dotyczą głównie produkcji audiobooków, podcastów i słuchowisk. Nagrywanie reklam i materiałów do filmów reklamowych pozostawiamy innym.

My chcemy skupić się na tworzeniu materiałów rozrywkowych i poradnikowych, które dadzą słuchaczom wartość i wymierną korzyść.
Jeśli szukasz głosu dla Twojej opowieści lub do podcastu, który pomoże wyedukować Twoich potencjalnych klientów, skontaktuj się z nami przy pomocy formularza lub telefonicznie.

Ze wszystkimi lektorami współpracujemy zdalnie. Dzięki takiemu rozwiązaniu oszczędzamy czas, pieniądze i zasoby, jak prąd, potrzebny do zasilenia wszelkich urządzeń dostępnych standardowym studiu nagraniowym, czy węgiel i gaz potrzebne do ogrzania przestrzeni biurowych.

Oferowane przez nas usługi lektorskie, z racji na posiadany profesjonalny sprzęt i odpowiednio wygłuszone oraz wytłumione przestrzenie w domach lektorów, możemy oferować nagrania w jakości równie wysokiej, jak w studiach standardowych.

Jeśli potrzebujesz pomocy z nagrywaniem podcastów lub nagrywaniem audiobooków, napisz do nas. Pomożemy Ci.