copywriting

Copywriting — cennik

Copywriting — co to jest?

Copywriting to usługa znana biznesowi od dziesiątek lat. W dużym uproszczeniu praca ta polega na oferowaniu klientom usługi przygotowania określonej treści.

Dawniej copywriter był zawodem z wysokim progiem wejścia. Żeby zostać copywriterem należało posługiwać się językiem w nienaganny sposób. Konieczne było odbycie stosownego stażu, na ogół pod okiem znacznie bardziej doświadczonego kolegi. Dzisiaj copywriterem może zostać każdy, kto posiada komputer i dostęp do internetu. Choć po prawdzie nie każdy powinien się nim mianować. Mimo wszystko obecnie copywriter to osoba, która pisze teksty na zlecenie.

Upowszechnienie się tego zawodu to rzecz jasna efekt rozwijającej się mody między innymi na zakładanie sklepów internetowych czy przenoszenie biznesów do sieci. Powstające strony internetowe, żeby przyciągać klientów, potrzebują coraz większej ilości treści, dlatego dzisiaj w internecie tak wiele jest zleceń na wszelkiej maści teksty, podcasty i filmy.

Copywriting — cena za 1000 zzs

Cena za 1000 zzs, czyli koszt stworzenia tysiąca znaków ze spacjami zależy od doświadczenia copywritera oraz tematyki, której ma dotyczyć tekst. W Polsce nadal ten sposób jest wiodący przy rozliczaniu pracy copywritera, natomiast na świecie praktykuje się rozliczanie za słowa lub za cały artykuł.

W naszym przypadku cennik za napisanie 1000 znaków zależny jest od tematyki tekstu, który jest Wam potrzebny.

Tekst o długości 1000 zzs:

  • o tematyce lifestylowej lub podróżniczej: 30 zł netto;
  • branżowy, wymagający podstawowego researchu w sieci: 40 zł netto;
  • dotyczący zagadnień z szeroko pojętego marketingu: 40 zł netto;
  • specjalistyczny, w którym konieczne jest głębsze poznanie tematu: 50 zł netto;
  • treść podcastu: do wyceny.

Copywriting — nasze portfolio

Obecnie teksty na zlecenie piszemy oboje. Łukasz wyspecjalizował się w treściach marketingowych, z racji na jego duże doświadczenie w branży. Tworzy on także treści, wymagające zarówno podstawowego, jak i pogłębionego researchu. Zajmuje się też przygotowaniem materiałów do podcastów.

Ania natomiast skupia się na pisaniu tekstów lifestyle’owych i podróżniczych oraz materiałów, w których konieczne jest wykonanie podstawowego researchu.

Oferujemy też przygotowanie treści wpisujących się w ramy szeroko pojętego storytellingu. O tym, czym tak naprawdę jest storytelling opowiemy na naszym blogu. W tym przypadku wycena zależeć będzie od Waszych potrzeb. Tym zagadnieniem także zajmuje się Łukasz, z racji na jego pisarskie doświadczenie.

Żeby sprawdzić, jak piszemy, zapraszamy m.in. na strony lukaszmigura.com oraz sofarsofine.com.

Możecie też zajrzeć na bloga agencji, dla której pracuje Łukasz: https://marketingdlaludzi.pl/author/lukaszmigura/.

A poniżej dzielimy się dodatkowymi treściami, które wyszły spod naszych piór i palców: