podcasty

Nagrywanie i produkcja podcastów

Nasze portfolio

Poniżej znajdziesz nasze portfolio. Dotychczas byliśmy zaangażowani w nagrywanie i produkcję następujących podcastów.

Onomatocast

Powyższą serią chcemy przybliżyć tematykę podcastów i audiobooków wszystkim, którzy dotychczas bali się tej formy przyswajania treści – zarówno producentom i wydawcom, jak i odbiorcom treści.
podcast 4people

Podcast katowickiej agencji 4PEOPLE

Jestem pomysłodawcą, jednym z prowadzących, montażystą oraz osobą odpowiedzialną za obsługę techniczną podcastu.

Jedną z podstawowych usług, jakie oferujemy firmom, blogerom oraz internetowym czasopismom jest nagrywanie podcastów. Zainspirowani działalnością Magazynu Pismo, chcemy pomagać mniejszym i większym tytułom prasowym, zwłaszcza społeczno-kulturalnym, pojawiać się z wartościową treścią na platformach takich jak Spotify, Apple Podcasts czy Google Podcasts.

Nagrywanie i produkcja podcastów

W ramach nagrywania podcastów oferujemy przygotowanie intra, jingli i outra. Elementy te tworzone są w oparciu o tekst przesłany przez Was i czytany przez lektora wybranego z bazy głosów. Jest on także wzbogacany melodią lub dźwiękiem pozyskanym z płatnej bazy dźwięków. Do wszystkich wykorzystanych materiałów mamy pełnię praw, a każdy z lektorów podpisuje z nami umowę o dożywotnie przekazanie majątkowych praw autorskich na wszystkich polach eksploatacji – jeśli idzie o treść podcastu.

Elementy brandowe nagrywane przez lektora często wiążą się z koniecznością cyklicznego (rocznego) opłacania licencji na określonych polach eksploatacji. Część naszych lektorów także prawa do elementów brandowych przekazuje na dożywotniej licencji – wszystko jednak zależy od podpisanej umowy i wybranego głosu.

Obecnie podcasty montujemy albo z surowego materiału przesłanego przez klienta, albo na podstawie przesłanych tekstów, które następnie czytane są przez jednego z lektorów. Nie nagrywamy podcastów u siebie ani u klienta. Każdy z odcinków zostanie wzbogacony o dobrane przez nas tło dźwiękowe, pozwalające na poprawę odbioru utworu i urealnienie go.

Koszt elementów brandowych, jak intro, outro i jingle uzależniony jest od:

  • wybranego głosu do stworzenia elementów brandowych,
  • ilości jingli,
  • pól eksploatacji oraz czasu eksploatacji materiału.

Koszt przygotowania jednego odcinka podcastu uzależniony jest od:

  • formy materiału podstawowego – przesłany przez Was czy nagrywany na podstawie przesłanego tekstu,
  • w przypadku przesłania tekstu do nagrania, jego długości,
  • wybranego głosu.

Finalna cena ustalona zostanie po otrzymaniu wszystkich wytycznych i w przypadku każdego zlecenia będzie inna. Dlatego zachęcamy do skontaktowania się z nami przez formularz na dole tej strony. Lub telefonicznie. Numer znajdziecie na podstronie kontaktu.