scenariusze

Przygotowanie scenariusza

Pisaniem zajmuję się już ponad dziesięć lat. Nad formą scenariuszową pracuję od 2019 roku. Dotychczas moimi scenariuszami zainteresowały się m.in. Audioteka i Soundsitive Studio, a opowiadania znalazły uznanie np. u Wydawnictwa IX.

Przygotowanie scenariusza

Jestem w stanie napisać scenariusz słuchowiska, serialu telewizyjnego i serialu audio, filmu lub sztuki. Mogę również zaproponować przygotowanie scenariusza filmu reklamowego.

Zaoferuję pomysł, rozpiszę go w formie synapsisu lub treatmentu, a następnie stworzę pierwszy szkic skryptu. Nie straszne są mi kolejne rewizje tekstu. Koszt przygotowania scenariusza zależny jest od jego przeznaczenia i terminu realizacji.

Na ogół oddaję majątkowe prawa autorskie w zamian za zaliczkę i tantiemy. Oczywiście w grę wchodzi także całościowe oddanie praw w zamian za odpowiednie wynagrodzenie.

Moje dotychczasowe portfolio

Na chwilę obecną większość moich tekstów znajdziecie na autorskiej stronie: https://lukaszmigura.com. Zapisanie się do newslettera pozwoli Wam być na bieżąco ze wszystkim, co tworzę.

Ostatnia podróż Ijona

Z okazji setnej rocznicy urodzin Stanisława Lema napisałem scenariusz słuchowiska, które potem wyprodukowało Soundsitive Studio.

ostatnia podroz ijona
Sen o wolnym swiecie

Sen o wolnym świecie

Sen o wolnym świecie to przygodowa historia osadzona w postapokaliptycznym, dieselpunkowym świecie, w którym liczy się przede wszystkim wola przetrwania.

Jeśli jesteś gotów zanurzyć się w brudy Genei, nie lubisz czytać, albo brakuje Ci czasu i ratujesz się słuchaniem audiobooków i podcastów, od 19 stycznia na jutubowym kanale Audioteki znajdziesz darmowy fragment pierwszego odcinka tego serialu. Żeby przesłuchać całość musisz zainstalować ich appkę na telefonie i opłacić dostęp. Słuchaj od 19 stycznia.

Domek nad jeziorem

Trzymający w napięciu serial audio, stanowiący część mojego autorskiego podcastu pt. Czytam Się.